آن طور که خبرگزاری‌ها و منابع خبری نوشته‌اند ارتش سوریه و نیروهای مقاومت وارد منطقه «بنی زید» در شمال استان حلب شده‌اند و با این پیشروی، شریان اصلی تروریست‌ها در شرق شهر حلب قطع شده است.
همزمان با این پیشروی و پیروزی جدید، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه خطاب به تروریست‌های مستقر در شرق  حلب و دیگر مناطق، اعلام کرده:‌ «هر فرد مسلحی که خود را تسلیم کند و سلاح خود را تحویل دهد، مشمول عفو خواهد شد.» پس از این فرمان از موضع قدرت رئیس‌جمهوری، تعداد زیادی از تروریست‌ها خود را تسلیم نیروهای دولتی کردند.
اما، با ظاهر شدن نشانه‌های شکست تروریسم در حلب که به معنی تمام شدن کار تکفیری‌ها در سوریه است جبهه‌های حامی تروریسم اعم از آمریکا، ترکیه، رژیم صهیونیستی، فرانسه، انگلیس و سازمان ملل دست به کار شدند و به شیوه‌های مختلف تلاش کردند پیشروی ارتش سوریه و مقاومت را در حلب متوقف کنند؛ آمریکا حملات هوایی به غیرنظامیان در اطراف شهر «منبج»  در شمال استان حلب را تکرار کرده و علاوه بر آن، از زبان «جان برنان» رئیس «سیا»، اعلام کرد که احتمال تجزیه سوریه وجود دارد.
این اظهارات به طرح سه ساله آمریکا در استان کُردنشین «حسکه» ربط می‌یابد، طرحی که برای آن تاکنون هزینه‌های زیادی شده و برای چنین روزی تدارک شده است. واشنگتن برای اجرای این طرح دو پایگاه هوایی در استان حسکه ایجاد کرده است.
نیرنگ آمریکا

منبع : ایرانیان |آمریکا، انگلیس، فرانسه و اسرائیل برای نجات تکفیری‌ها در حلب به صف شدند
برچسب ها : سوریه ,استان ,آمریکا ,کرده ,شمال استان ,ارتش سوریه